"

V Gym&Joy vás čeká nejen cvičení, ale především přátelská atmosféra

29. 01. 2016 , aktualizace: 08. 02. 2016 Sdílej na SrdceMoravy

Paní Soukupová, mohla byste Gym&Joy představit?
Gym&Joy je fitness centrum na Špitálce 37, které se zaměřuje na sálové lekce jako Jumping, Flowin, Bosu nebo TRX. Existuje čtvrtým rokem. Máme celkem devět instruktorů a kromě cvičení si u nás můžete zahrát i squash. Snažíme se navodit přátelskou atmosféru, abychom nebyli jen obyčejným fitness centrem, kam přijdete, zaplatíte vstup a už nikoho nezajímáte.

V Brně podobně přátelské fitness centrum nenajdeme

Co je na Gym&Joy speciálního? Je to právě ona přátelská atmosféra?
Určitě. Většinu klientů známe jménem, tykáme si. Stejně tak se znají i oni navzájem. Když přijdou na skupinovou lekci, snažím se s nimi komunikovat, aby bylo cvičení zábavnější. Chci se s nimi zasmát, ale také je motivovat. Gym&Joy zkrátka není jen o cvičení, ale o vytváření komunity našich klientů, a to i pomocí různých speciálních akcí. Naposledy to byl sportovní víkend.

Jak jste se k vedení Gym&Joy dostala?
Odmala jsem byla vedena ke sportu, cvičení a udržování se v kondici k tomu přirozeně patří. Nejdříve jsem chodila cvičit ve svém rodném Ústí nad Labem. Bylo to menší a komornější fitko s přátelskou atmosférou. Když jsem pak začala studovat vysokou školu v Brně, hledala jsem něco podobného.

Zkusím hádat. Neúspěšně?
Ano, vše bylo docela neosobní. Současně jsem si udělala instruktorský kurz na jumping, což byl nakonec hlavní impulz k tomu, abych si založila své vlastní fitness centrum, které by bylo jiné než všechny ostatní. Práci se mi navíc podařilo skloubit i se studiem.

Cíl? Ve fitku nezhasínat

Co si třeba pod vámi zmiňovaným pojmem Jumping můžeme představit za cvik?
Jsou to takové malé trampolínky o průměru 100 až 120 centimetrů. Neskáče se na nich nahoru do výšky, ale dolů. Posilujete díky nim dobře střed těla, zároveň je to i dobré kardio cvičení, které je u nás momentálně nejpopulárnější. Podrobněji tento cvik – stejně jako všechny ostatní – představujeme na našich stránkách.

Jací lidé k vám nejčastěji chodí?
Mírně převažují studenti, neboť nabízíme i kurzy pro Mendelovu univerzitu a Vysoké učení technické. Cvičí u nás ale i pár lidí v důchodovém věku, kteří do naší party velmi dobře zapadají.

Jaké novinky chystáte v nejbližší době?
Od února budeme dělat Jumping pro děti. Plánujeme dvě věkové kategorie, mladší pro děti od 5 do 9 let, starší potom od 9 do 13 let. Máme naplánovaných 10 lekcí napříč celým pololetím. Budou začínat vždy brzy odpoledne, aby na ně mohly děti přijít hned, jak skončí ve škole nebo ve školce. Nově děláme také ranní lekce od 7 hodin a dopolední lekce. Naším cílem je v Gym&Joy nezhasínat. Aby se cvičilo od rána až do večera.


Jinde na SrdceMoravy