"

Hanka: hubnout 3 kila tuku měsíčně? Stačilo jen poslouchat

22. 11. 2019 , aktualizace: 23. 11. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Programem Do formy ve Spinning & Fitness na Kounicově ulici už prošly desítky lidí. Jednou z nich byla i stavební inženýrka Hanka  (toho času 50 let). Co do fitka přivedlo ji? Jak se jí vedlo a jakých dosáhla výsledků? I to se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Musím uznat, že teď vypadáte skvěle. Jak jste vypadala, než si Vás vzal do parády Bob?

Do formy se SPINNING & FITNESSPořád dobře, jen všechno bylo trošku dál od kostí. Velkej zadek, prsa čtyřky, pětky, padáky…

Co jste dělala před programem Do formy?

Rekreačně jsem dělala aerobik. Snažila jsem se stravovat zdravě, ale co jsem pak zjistila, tak všechno špatně. Pořád jsem si říkala: Vždyť v pohodě, pořád se hýbu, tak o co jde.

Ale pak jsem byla na sportovním víkendu. Vrátila jsem se domů, stoupla jsem si na váhu a viděla jsem tam tu ležatou osmičku. A den na to jsem se potkala s Bobem na schodech, potykali jsme si a dali řeč.

O čem?

Necítila jsem se dobře. Cítila jsem se doslova jako lemra. Hodně jsem pracovala, starala se o rodinu a vždycky se našlo něco, co bylo důležitější, než se věnovat sama sobě. Nevěděla jsem, kudy z toho ven. Potřebovala jsem někoho, kdo mě vytáhne za tu ruku a řekne mi, takhle to dělej. A to byl Bob.

Koukala jsem na web a tam jsem si četla příběh člověka, který si programem prošel. Líbilo se mi to, tak jsem do toho šla. Rozhodnutá poslouchat a vydržet.

Jaké byly začátky?

Plné slz. Dlouho mi trvalo, než jsem se dostala do kondice. Zlomilo se to až po dvou měsících, a to si pamatuji přesně, kdy to bylo. Hrálo se mistrovství světa v hokeji. Abych jen tak líně nepozorovala televizi, vylezla jsem si na orbitrek a čekala, jak zápas dopadne. Výsledek si nepamatuji, ale vím, že se hrálo prodloužení, pak ještě jedno, a nakonec došlo na penalty. Zhruba od poloviny třetí třetiny jsem si říkala, že slezu, až dohrají. Vydržela jsem to a cítila se neskutečně dobře.

Zapochybovala jste někdy o tom, co Vám Bob doporučil?

Jednou. Ve fitku jsem se potkávala se sportovní holčinou a ta jednou říkala, že už má tři kila dole a co všechno a kolik toho dělá. A to jsem zbystřila a říkala si, nemám taky přidat? Vždyť já pořád nic. Člověk, se kterým tehdy mluvila, jí na to řekl, že to nesmí tak přehánět a že nemůže makat každý den. Tak jsem se zase uklidnila a říkala si, že jestli to nebude fungovat, sprdnu Boba, protože já poslouchám. A vyplatilo se to. Holčina přestala zanedlouho chodit a já zhubla 20 kilo.

A co životospráva?

Do formy se SPINNING & FITNESSPřed? Katastrofa. Jedla jsem málo a nechávala ten stav zajít až do pocitu vlčího hladu, kdy pak člověk spase všechno a vyčistí ledničku. Dlouho jsem vydržela nejíst třeba i šest nebo sedm hodin. Pak jsem přišla do potravin a už to začalo. Uvědomila jsem si, že mám vlastně hlad, a to člověk fakt sežral, co potkal. Přece to teď musím dohnat. Večer v deset, tak co si dáme? Tabulku čokolády… A pak druhý extrém, k večeři jen salát nebo zeleninu. A já přece nebudu dvě hodiny po snídani do sebe tlačit svačinu. Vždyť je to moc brzo. Nebo teď jdu cvičit, tak se nenajím, ať zhubnu… A proč čtyři kolečka šunky, když stačí jedno? No tak teď vím, že ty čtyři jsou tak akorát. Teď už mám hlad a vím, že se potřebuji najíst.

Co bylo pro Vás nejtěžší?

Hlava, hlava, hlava. Člověk tomu musí dát čas. Trvalo dlouho, než jsem se dostala do stavu, kdy jsem byla odhodlaná a připravená. Začátek byl strašný. Všechno bolí, a to už tak nespokojené hlavě na sebevědomí nepřidá. Překonat to prostě trvá, ale pak to stojí za to.

Co byste vzkázala těm, kdo se rozhodují pro změnu životního stylu?

Hlavně se z toho neposrat! A to tam klidně napište :-D.  Snažila jsem se zvládnout a skloubit všechno, ale výsledkem byla ta ležatá osmička na váze a nespokojenost sama se sebou. Dělám toho polovinu, ale ve výsledku jsem šťastnější. Mám čas pro sebe a na sebe. Ne všechno je důležité, ale cítit se dobře je základ.

Chcete zjstit Čím si Hanka prošla?

Jak se hubne tempem 3 kilogramů tuku měsíčně? 
Na naše stránky pokračujte ZDE


Jinde na SrdceMoravy