"

Na sálových lekcích můžete kombinovat dřinu se zábavou

25. 11. 2019 , aktualizace: 28. 11. 2019 , akce již proběhla Sdílej na SrdceMoravy

Michaela Procházková je trenérka sálových aktivit v centru SPINNING & FITNESS. Míša sportuje, studuje psychologii, ujíždí si na sladkém a slibuje, že si cvičení s ní užijí nováčci i fyzicky zdatní.

Míšo, proč sálové lekce?

Na sálových lekcích je super, že mohou kombinovat dřinu se zábavou. Lidé na lekci můžou společně sdílet radost z pohybu i se vzájemně motivovat.
Baví mě na lekcích cvičení do hudby a možnost motivovat ostatní k pohybu pro radost a zdraví. Nejvíce mě pak těší, když vidím, že klienty cvičení baví a užívají si ho se mnou 😊

Na co se zaměřuje lekce Full Body a pro koho je vhodná?

Na Full Body posilujeme celé tělo – různé partie i komplexně. Využíváme především závaží, nakládací činku i další pomůcky. Intenzitu cvičení si každý reguluje podle váhy, takže na lekci je vítán každý. Samozřejmě pokud nemá zdravotní problémy, které vyžadují spíše individuální přístup. Lekci Full Body bych doporučila především těm, kdo rádi posilují, ale upřednostňují cvičení ve skupině (milých lidí😊) a rádi se při tréninku nechají motivovat i hudbou.

SPINNING&FITNESS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oproti tomu Full Body Dynamic?

Full Body Dynamic bych doporučila především těm, kteří preferují více kardia, chtějí se trochu „vyblbnout“ a nevadí jim při cvičení poskočit 😊. Zároveň ale lekce nevyžaduje nutně kondičku vrcholového sportovce, protože intenzitu na lekci lze upravit typem cviku.

Při cvičení mají klienti na výběr z více variant cviku nebo individuálního tempa. Zatímco jeden klient např. ve vysoké intenzitě přeskakuje z jednoho výpadu do druhého, druhý klient může dělat výpady z kroku. Vše se dá přizpůsobit tak, abychom všichni mohli stále cvičit dohromady a technicky správně, ale podle vlastních možností nebo chuti.

Míšo, vypadáš dost sportovně. Můžeš nám prozradit, jakým aktivitám se věnuješ, když nejsi zrovna v tělocvičně?

Odmala jsem se věnovala sportovnímu aerobiku, se kterým jsem skončila až při nástupu na VŠ. Nějakou dobu jsem chodila cvičit alespoň sama do posilovny, ale nebylo to to pravé. Potřebovala jsem sportovní aktivitu, která by mi dávala větší smysl a prostor se více „vyřádit“.

Co se týče pohybu, nejvíce času proto věnuji právě sálovým lekcím, které mi dávají smysl, i prostor pro vlastní cvičení. Mimo lekce ráda jezdím na kolečkových bruslích, a když mám čas, tak si ráda zajdu zaplavat nebo do posilovny.

A kromě sportu?

Kromě sportu ráda kreslím nebo cokoliv vytvářím, ráda čtu a také cestuji.

Oblíbené jídlo?

Žádné speciální oblíbené jídlo nemám. Nejraději jím kuřecí s rýží a zeleninou. Ráda si ale také zajdu na vietnamskou kuchyni a nejraději na oběd k babičce.

Oblíbené zakázané jídlo?

Typicky „zakázaná“ smažená nebo tučná jídla mi nic moc neříkají. Za to však dost ujíždím na sladkém. Javorovým sirupem jsem schopná zalít téměř všechno. Nebo ho pít rovnou. 😊

Vím, o Tobě, že studuješ psychologii. Což musí být při vedení lekcí výhodou…

Studium psychologie člověka navede, jak přemýšlet o druhých lidech i o světě kolem. Snažím se chápat, že každý člověk na lekci přichází s něčím jiným, má jiná očekávání i jiné potřeby. Proto se snažím dbát na to, aby klienti věděli, co mohou na lekci očekávat a aby si cvičení mohli alespoň do nějaké míry přizpůsobit – vlastní kondici, tomu, jak se zrovna cítí a co od cvičení zrovna chtějí.

Zároveň se snažím propojovat mysl s tělem, i když se nejedná o body & mind lekce. Navádím klienty k tomu, aby si uvědomovali, jaké svaly zapojují a zkusili být více v kontaktu s vlastním tělem, což je důležité z psychologického hlediska, ale také pro každý samotný cvik na lekci.

SPINNING&FITNESS

Snažím se také vytvořit příjemnou atmosféru, aby klienty cvičení bavilo a byli motivováni hýbat se pro radost a zdraví, svými pokroky v tom, co zvládnou nebo jak se ve svém těle cítí. Chtěla bych, aby klienti byli co nejméně motivováni cvičením kvůli vzhledu a táhly je na lekci spíše tyto zdravější a příjemnější důvody.

Míšo, proč by měli lidi přijít na Tvé lekce? Čím bys je motivovala?

Na lekce jsou vítáni všichni, kdo si chtějí cvičení užít a mít z něj radost. Odreagovat se a třeba si i trochu máknout 😊 I nováček si může dobře zacvičit a lekci si užít za využití cviků nižší obtížnosti.  Budu se na všechny moc těšit!

V PROSINCI ZDARMA

ÚTERÝ 16:30 - 17:30 FULL BODY

ÚTERÝ 17:45 - 18:45 FULL BODY DYNAMIC

Přijď si vyzkoušet úvodní SÁLOVOU LEKCI s Míšou ZDARMA!

Rezervace na tel.: 776 874 118 
nebo osobně na recepci ve SPINNING & FITNESS.

 


Jinde na SrdceMoravy