"

Každá nemoc, bolest či nespokojenost je jen blikající kontrolkou

08. 04. 2020 , aktualizace: 10. 04. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Pohybem ke zdraví?

Pohybem se dá zdraví jak budovat, tak ničit. Během dvanácti let, kdy se aktivně věnuji disciplíně zvané parkour, jsem si vyzkoušel obě varianty. Díky tomu, že jsem neměl trenéra, který by mi vysvětlil, jak je důležité se o sebe starat, stal jsem se (ne)oblíbeným pacientem ortopedických a chirurgických ambulancí. Pomalu mě tato ,,rutina" začala unavovat a doktoři na tom nejspíš byli podobně. Při poslední takové návštěvě mi bylo řečeno, že bych měl přestat s aktivním sportem, jinak se má pravá noha operaci nevyhne a ve třiceti budu rád, když zvládnu chodit bez hole.

To se mi nezamlouvalo a tak začala má cesta sebepoznání a vytváření si kompletně nových životních návyků. Nechtěl jsem žádná další farmaka, dopoledne strávená v čekárnách a planá vyšetření, která nic neřešila. Potřeboval jsem poznat sám sebe. Nyní, o 4 roky později, jsem na vrcholu své fyzické, emoční a mentální kondice, díky odstraňování zlozvyků ve stravě, myšlení a celkové péči o tělo.

Zdraví se pojí s přírodou!

Začal jsem z vlastní iniciativy studovat výživu, psychologii, kromě s lékaři jsem nyní problémy konzultoval i s fyzioterapeuty. Celý můj přístup k tréninku a k životu se pozvolna měnil. Byl to velmi zdlouhavý proces, který mi však do života přinesl spoustu štěstí a úspěchů. Mnohé z nich byly sportovní, nicméně ty osobní jsou pro mě dnes důležitější.

Postupně se ve mně utvořil názor, že nejlepším lékařem a učitelem je mé vlastní tělo a mysl. Disponují až neskutečnou schopností regenerace. Když člověk naslouchá, dozví se, co potřebuje. Nemusíš se mnou souhlasit, nicméně věřím, že ke zdraví vede jediná správná cesta a to ta přírodní. Sami jsme přírodní produkt, kde jinde nalezneme vše důležité než v našem přirozeném prostředí?

Moudrý člověk se poučí z chyb, které vykonali druzí!

Vše, o čem budu psát zde na blogu, bude vycházet z mých vlastních zkušeností, názorů a myšlenek. Vidím smysl v předávání dál toho, co jsem se naučil. Rád bych tím, co dělám, lidem pomáhal a inspiroval je k cestě ke zdraví a životu v harmonii.

Každá nemoc, bolest či nespokojenost je jen blikající kontrolkou. Ukazuje nám, že jsme s něčím v nesouladu. Když bliká, je třeba jít až ke kořenům problému a nehledat lepicí pásku, kterou ji zakryjeme. Zdraví je nepřehlédnutelný problém dnešní společnosti. Přestaňme hledat léky, které mají udělat práci ZA nás a vraťme se k přírodě, která může pracovat PRO nás!

Vítej u mě na blogu! Přeji Ti zdraví, štěstí a spokojenost!

David Kašpárek

 


Jinde na SrdceMoravy