"

Jak to vidí klienti? 5 otázek o Fitstudiu Jana

18. 12. 2018 , aktualizace: 28. 10. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Kontaktovali jsme proto čtyři z nich a položili jsme jim za vás pět otázek o jejich zkušenostech. A tady máte odpovědi.

Na co jsme se ptali?

1. Co vás do Fitstudia Jana přivedlo? Potřebovali jste vyřešit nějaký zdravotní problém, nebo bylo cílem si „jen” zacvičit?

2. Který kurz/kurzy jste navštěvovali/navštěvujete?

3. Pocítili jste už nějaké změny, které se díky cvičení projevily na vašem zdraví/těle?

4. Co na Fitstudiu Jana oceňujete nejvíce?

5. Komu byste fitstudio doporučili?

 

Lucie, TRX

1. Do Fitstudia Jana mě přivedlo setkání s Janou Šimkovou, majitelkou studia. V té době jsem hledala místo, kam bych chodila pravidelně cvičit, hýbat se a posilovat tělo. S Janou jsme si hned padly do oka. Popovídaly jsme si o cvičení i o tom, jak to v jejich fitstudiu probíhá, na co se zaměřují a co od cvičení očekávám naopak já. Doporučila mi jeden z kurzů, který splnil mé představy takřka okamžitě.

2. Cvičení na závěsném systému TRX.

3. Určitě. Změny se projevily fyzicky i psychicky. Během krátké chvíle jsem posílila svaly po celém těle, protože TRX je cvičení komplexní. Zároveň jsem si srovnala záda, která mě občas pobolívala, protože lektorka důsledně dbala na to, abychom cviky prováděli správně. V neposlední řadě jsem z každé lekce odcházela psychicky odpočatá a s dobrou náladou.

4. Velmi oceňuji, že lektorky jsou opravdové odbornice. Pravidelně se vzdělávají, ví, co jak v těle funguje, a kladou důraz na to, abyste cvičili správně. Ve Fitstudiu Jana nejde jen o to, že si zacvičíte, ale že si zacvičíte tak, aby se to pozitivně projevilo na vaší zdravotní stránce. Možná to zní jako klišé, ale Fitstudio Jana jsem si oblíbila i pro velmi přátelskou a pohodovou atmosféru a osobní přístup lektorek i samotné majitelky Janičky. Na cvičení jsem se vždycky moc těšila.

5. Všem, kteří hledají cvičení s přidanou hodnotou.

 

Jana, pilates

1. Do Fitstudia Jana mne přivedla dcera Dana asi v roce 2008. Chtěla jsem si zacvičit a zpevnit postavu.

2. Dříve jsem chodila do kurzu pilates, nyní navštěvuji kurz pilates senior a fit dance.

3. Cvičení má blahodárný vliv na konstrukci celého těla, protože během hodiny se postupně procvičují jeho jednotlivé části. Pociťuji zpevnění zejména středu těla a zad, čímž došlo i k lepšímu držení těla, jsem v lepší kondici. Chtěla bych podotknout, že na začátku mého cvičení ve Fitstudiu Jana jsem chtěla jen zpevnit postavu. Posléze jsem lekce přerušila kvůli nemoci a úmrtí manžela. Má tělesná i psychická kondice se zcela zhroutila. Ve Fitstudiu Jana jsem se postupně zase dala dohromady, díky lektorce a kolektivu cvičenek. Během let se objevily tělesné neduhy, kterým se snažím pravidelným cvičením odolávat. Výborné jsou i další semináře týkající se systematického procvičování různých částí těla a zároveň vysvětlení anatomických souvislostí, proč to je zrovna tak. 

4. Nejvíce oceňuji osobní přístup lektorek ke každé klientce, což je podpořené menším počtem cvičenek v hodině, oproti jiným studiím. Je tady velmi přátelské prostředí, takže se uvolním i psychicky. Všechny lektorky jsou odborně vzdělané a různými kurzy si doplňují nové poznatky o cvičení.

5. Fitstudio jsem doporučila druhé dceři a svým kamarádkám.

 

Michal, pilates

1. Původně to byla jen zkouška, co mi to přinese. Přiznám se, že jsem od toho na začátku nic nečekal. Dostali jsme se ke kurzu díky dobré zkušenosti manželčiny kolegyně z práce.

2. Ze začátku jsem navštěvoval základní lekce pilates. Při nich bylo i pár individuálních hodin. Pilates navštěvuji pořád, už šestým rokem.

3. Ano, když pravidelně cvičím, nepociťuji bolesti zad, které mě trápily. Cvičení pilates mi ukázalo, jak správně používat tělo. Vědět, jak ho držet.

4. Oceňuji velmi příjemné prostředí a individuální přístup lektorek při lekcích.

5. Doporučuji ho všem, kteří se zajímají o své tělo a chtějí, aby jim lépe a hlavně správně fungovalo. Pomoc bohužel mnoho z nás vyhledá, až když nás něco trápí a to je často pozdě. Pilates je velmi příjemné cvičení i pro muže.

 

Kateřina Alexandra, pilates

1. Do Fitstudia Jana mě přivedlo hned několik věcí. Jednak má kamarádka a její velmi kladné reference, jimiž hodnotila zdejší způsob práce lektorů s klienty, jejich profesionalitu a pečlivost. A pak mé zdravotní obtíže a touha zlepšit pomocí pilates stav svého těla, zejména páteře. Chtěla jsem zapracovat na správném držení těla a posílení celkového stabilizačního systému. Protože nevidím, chtěla jsem cvičením pilates získat rovněž větší povědomí o vlastním těle a lepší kontrolu nad pohybem, abych mohla operativněji řešit různé snadno se vytvářející svalové disbalance.

2. Navštěvuji kurzy ranního pilates.

3. Díky cvičení jsem na sobě začala pociťovat pozitivní změny zejména v oblasti větší mobility a pružnosti páteře, vzpřímenějšího držení těla, posílení pánevního dna i celého centrálního stabilizačního systému. Pozitivně se to odrazilo jak ve fyzické, tak i v psychické rovině.

4. Nejvíce oceňuji individuální a citlivý přístup ke klientům. Přesto, že to mám k cestě za správným cvičením pilates komplikovanější, mé stávající i bývalé lektorky se práce se mnou nezalekly a vždy mi byly ochotné pomoci či poradit. Také ostatní lektorky fitstudia, s nimiž jsem měla možnost třeba byť jen krátce spolupracovat, se k cvičení se mnou stavěly vstřícně.

5. Fitstudio a cvičení pilates bych doporučila všem, kterým to jejich zdravotní stav alespoň trochu umožňuje, a kteří jsou ochotni se nevzdat, když se na několika prvních lekcích nějaký cvik hned nezdaří. Protože trocha trpělivosti za výsledek jistě stojí.

 

Chcete si také zacvičit? Otestujte cvičení na vlastní kůži a přihlaste se na některý z kurzů ve Fitstudiu Jana.


Jinde na SrdceMoravy