"

Bolest kloubů při cvičení? To je s EMS a Body Express minulostí

19. 08. 2020 , aktualizace: 02. 09. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Celý den jste v jednom kole - práce, rodina, přátelé. Přesto cítíte, že je potřeba také chodit cvičit. Přece jenom hodiny jen sedět u práce není nejzdravější. Proto ve chvíli volna dojdete do posilovny. Bez ztrácení času s protahováním se jde hned makat. Naložíte velké váhy ať je po tréninku dobrý pocit z toho, že jsme opravdu „zamakali“. Pak rychle do sprchy a za dalšími povinnostmi. Ale místo dobrého pocitu často přichází pravý opak - bolest kloubů. Ta může po chvíli odejít, ale při dlouhodobém špatném cvičení se s ní může stát chronický problém, který vás vyřadí z aktivního života. 

EMS - efektivita a bezpečí

Pokud hledáte co nejefektivnější cvičení, které je zároveň šetrné pro vaše klouby, odpovědí je trénink pomocí EMS (elektrická stimulace svalů). Princip je stejný jako při zvedání těžkých vah v posilovně. Mozek musí vyslat nervové signály, které způsobí kontrakce ve svalech. Výhodou EMS je však fakt, že pro aktivaci svalů není potřeba žádná zátěž. Místo ní v těle proudí elektřina, která navíc dokáže aktivovat i svaly, o kterých jste doposud ani nevěděli, že máte. Celý trénink přitom zabere jen dvacet minut a je naprosto šetrný pro vaše klouby, vazy i úpony. A ušetří i čas. Dvacet minut týdně stačí pro přeměnu postavy i zlepšení fyzičky, kterou pak pocítíte při jiných sportech - kde vás už nebudou bolavé klouby limitovat.

 

Body Express najdete na každém rohu

A kam si přijít EMS vyzkoušet? Ideálním místem jsou studia Body Express. Najdete v nich zkušené lektory, kteří tělu opravdu rozumí a dostanou vás do formy. V České republice najdete 14 studií Body Expressu a další tři na Slovensku. Svůj trénink si tak můžete odcvičit třeba i na dovolené. Ve všech studiích je navíc i speciální začátečnická lekce, kde vám za hodinu vysvětlí základy EMS, vyberou správné velikosti tréninkového oblečení a zažijete úvodní cvičební program. 


Jinde na SrdceMoravy