"

Díky EMS jsem velké změny na těle viděla již po prvním měsíci!

04. 10. 2018 , aktualizace: 13. 07. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Paní Dana Šanderová je pravidelnou klientkou EMS studia BODY EXPRESS Rozmarýn. K EMS cvičení ji přivedla dcera, respektive dlouhodobé bolesti zad vycházející z letitého sedavého zaměstnání. Paní Dana není rozhodně žádný velký sportovec, jak nám s úsměvem na sebe prozradila. Kromě turistiky a občasného výletu na kole je jejím největším pohybem práce na zahradě. Ráda se stará o vnuky, pro které s láskou peče a vaří.

Jejím životním mottem je: Když se chce, všechno jde

Pokud chcete vědět, jak se paní Dana v 57 letech vypořádala se svými potížemi, proč si dopřeje pravidelnou týdenní dávku EMS tréninku a jak po čase hodnotí jeho efektivitu – pak vám přejeme příjemné čtení, protože tento článek je určený právě Vám.

Paní Dano, jaká byla Vaše cesta k EMS?

K EMS jsem se dostala díky dceři, která začala po porodu cvičit s programem Do formy a jako členka centra SPINNING & FITNESS obdržela dárek ve formě voucheru na EMS cvičení. Pamatuji si, když mi dcera s nadšením oznámila, že se jí splní sen a vyzkouší pro nás nezasvěcené takové trochu sci-fi cvičení. Po prvním cvičení byla nadšená dvojnásob.

Zaprvé se jí cvičení moc líbilo a zadruhé se během prvního tréninku dozvěděla, že by toto cvičení mohlo pomoci na moje nesnesitelné bolesti zad. A tak jsem se po setkání s dcerou, která mě ujistila, že mě v tomto případě proud nezabije, ale posílí, odhodlala začít cvičit.

Je mnoho důvodů, proč lidé začnou s EMS cvičením – hledají vhodnou formu toho, jak se udržet ve formě, nemají čas na pravidelné cvičení v posilovně, nebo mají zdravotní problémy a přátelé jim doporučili právě EMS. U Vás tomu byly tedy potíže se zády?

Ano. V té době jsem prožívala každodenní bolesti zad a nevolnosti, a tak jsem tuto šanci, že by mi mohlo cvičení pomoci a zkvalitnit můj život, nechtěla promarnit. A hlavně, když člověk nic nezkusí, nic nezjistí a ani nezmění. A já změnu potřebovala jako koza drbání.

A jak dlouho tedy již cvičíte?

Mno… cvičím od podzimu 2017, takže už mám za sebou první EMS narozeniny. Nejdříve jsem využívala permanentek a pak jsme se společně s manželem upsali na celý rok :-)

Musela jste nějak zásadně upravit i stravování?   

Stravování jsem řešila již od počátku cvičení, protože celý život se snažím o to, abych zůstala člověkem, a nikoliv popelnicí na jídlo. Takže jsem využila služby, kterou nabízí centrum SPINNING & FITNESS a nechala si vytvořit jídelníček na míru i přesto, že v mém stravování nenastaly velké změny, spíše šlo o pravidelnost a neodbývání se.

Kdy jste pocítila na svém těle první změny?

Na počátku jsem chodila na měření na inbody – velké změny jsem tak mohla vidět již po prvním měsíci, a to černé na bílém, kdy šel tuk dolů, a dokonce jsem nabrala i svalovou hmotu. Největší radost jsem však měla z poklesu vnitřního tuku. Byla to moje nejvyhledávanější položka z celých několikastránkových výsledků.

Ovšem „opravdové“ změny jsem pocítila na svém těle po třech měsících. A musím říct, že i když mi číselná hodnocení z pravidelného měření dělala velmi dobře, tak to, že tímto tempem budu muset vyrazit na nákupy, a tak trochu si obnovit šatník, mně opravdu polichotilo.

Dovolte mi se zeptat: Jak jste se po takovém úspěchu cítila?

Velmi dobře :-) 

Jsem normální ženská a normální žena chce vypadat hezky.

Takže i přesto, že jsem původně šla cvičit kvůli bolestem zad, tak tento bonus se mi zalíbil také. Velkou radost mám hlavně z toho, že díky pravidelnosti cvičení a stravování nepřibírám, a to i přesto, že jsme spolu s manželem typy, kteří se s oblibou zúčastňují nejrůznějších oslav, které se ovšem neobejdou bez dortíků, dobrého vína atd.

Kdybyste měla vyzdvihnout jednu jedinou výhodu EMS cvičení... Která by to byla?

Bezbolestné cvičení bez trýznivého pocitu, že já bych chtěla podat výkon, ale moje tělo nechce, nemůže nebo dokonce vypovídá službu. Nikdy jsem žádný sport nedělala, dokonce bych řekla, že jsem se mu vyhýbala obloukem, protože představa, že opět nebudu moci popadnout dech, byla pro mě jako astmatičku nepředstavitelná. Sport pro mě znamená dřinu.

EMS pro mě znamená dřinu s bonusem, v podobě čistého soustředění na cvičení, nikoliv na to, jak už nemůžu dál, že padnu vysílením a už se nezvednu. 

Paní Dano, Vaše závěrečné doporučení, které může být motivací pro ostatní ženy (i muže)?

Myslím, že každý z nás by měl přehodnotit svůj žebříček a na první příčky dát své zdraví. A abychom byli vitální v jakémkoliv věku, měli bychom začít u pohybu. Člověk byl vybaven rukama, nohama a hlavou a má to svůj smysl. A já pochopila, že všechny tyto části musím využívat nejen k potřebným věcem, jako jsou práce na počítači, žehlení a jiné domácí práce, ale také k pohybu, který mi zlepší jak fyzickou, tak psychickou stránku. A motivace pro ostatní? Tu si musí najít každý sám, protože moje motivace nemusí být silnou a trvalou motivací pro jiného. Ale možná cestu k vytvoření vlastní motivace bych tu měla.

Proč nevložit část platu do cvičení než do budoucích operací na odstranění deformací způsobených moderním životem a léků na bolest. A také se rádi necháme pohltit vším moderním – tak proč se nepohltit i moderním rychlým cvičením EMS, kde vytěžíme z minima času maximum.

Děkuji Vám za rozhovor. Ať se Vám daří a zdraví slouží!


Jinde na SrdceMoravy