"

EMS je příjemná dřina, která neublíží, říká majitel EMS studia Lesná

13. 08. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Dvacet minut týdně stačí k tomu, dostat se do formy, zhubnout nebo se udržet v dobré fyzické kondici. Své o tom ví i majitel Body Express Lesná Michal Zavřel. S EMS cvičí už pět let. „Za dvacet minut zapojím pětadevadesát procent svalů v tělě. Je to rychlá a příjemná dřina, která nebolí a neublížíte si při ní,” popisuje Zavřel. 

Jak jste se k otevření vlastního EMS studia dostal?
Asi před pěti lety si ho otevřel můj kamarád. Přišel jsem si EMS vyzkoušet a okamžitě mě to nadchlo. Zůstal jsem u toho dlouhodobě jako klient. Cvičil jsem u něj dva roky. Pak jsem se rozhodl otevřít si vlastní studio. Vhodné místo jsem nakonec našel právě na Lesné. Je to moderní a efektivní služba, proto jsem hledal reprezentativní prostor. 

Co vás na EMS baví?
Dodneška s EMS cvičím pravidelně každý týden. Jak jsem říkal, nadchlo mě to od prvního tréninku. Závodil jsem s dračími loděmi, kde potřebuji hlavně silná záda. Neměl jsem čas chodit třikrát týdně do fitka. EMS mě drželo v dobré fyzické kondici, i když jsem neměl čas dělat něco jiného. Navíc mi pomohlo i s problémy s bederní páteří. Dodneška mě na tom baví komplexnost a zapojení svalů, o kterých jsem před lety ani nevěděl, že mám. 

Co člověka čeká, když poprvé otevře dveře EMS studia Lesná?
Nejprve klienta přivítá náš lektor. Poví mu základní informace o EMS. Zjistí, jaké má člověk cíle, zeptá se na případné zdravotní problémy a vysvětlí, jak EMS funguje. Klient po chvíli ví, jak lekce vypadá, a co ke cvičení používáme. Následně mu dáme oblečení i výstroj a může začít cvičit. 

Chodí k vám na první lekci už lidé s nějakým povědomím o EMS nebo jsou spíš nepopsaná tabule? 
První návštěvníky můžeme rozdělit do tří skupin. Máme lidi kteří si jdou cvičení vyzkoušet a nic o něm neví. Část klientů už má o EMS nějaké povědomí, protože s ním cvičí například někdo z okolí. A najdeme i zákazníky, kteří už si o EMS dost informací načetli či naposlouchali. Cvičení si jdou poprvé vyzkoušet, ale už ví, co chtějí. 

Co je potřeba si vzít na první lekci s sebou?
Hlavně dobrou náladu a chuť vyzkoušet něco, co jste ještě nikdy nezkusili! Nic víc není potřeba. Oblečení lidem půjčíme na místě a ke cvičení nepoužíváme žádné speciální pomůcky. 

Vzkázal byste něco čtenářům?
Osobní zkušenost je nadevše. Ten pocit při cvičení EMS prostě musíte zažít na vlastní kůži. 


Jinde na SrdceMoravy