"

EMS mě úplně pohltilo, říká spokojená klientka Body Express Lesná

12. 10. 2020 , aktualizace: 13. 10. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Tancování v krojích, kde sukně váží i deset kilo, není pro záda nic příjemného. Stačí pak jeden špatný pohyb a je zle. Své o tom ví i Kateřina Jarošová. Lék na bolest zad našla na konci loňského roku v podobě tréninku EMS ve studiu Body Express Lesná v Brně. U EMS už zůstala a cvičí pravidelně každý týden. Pro časopis Srdcemoravy.cz prozradila, jaké jsou její zkušenosti, komu by cvičení s pomocí elektrických impulsů doporučila, i co ji při první lekci překvapilo. 

Proč jste si EMS poprvé vyzkoušela?
Bolela mě spodní část bederní páteře. Tančím v kroji, kde máme sukně těžké i deset kilo. Jednou jsem se špatně pohnula a bolest byla na světě. Hrozně nerada přitom cvičím a chodím do posilovny. Přesto mě kamarádka přesvědčovala, ať nějaké cvičení zkusím. Pak mi jednou zavolal Michal (Michal Zavřel, majitel studia, pozn. red) a rovnou mě objednal na úvodní hodinu zdarma na vyzkoušení. 

Jak jste se na první hodině cítila?
Hned mě to dostalo. Už po první lekci jsem pocítila uvolnění zad a páteře. Po třetím tréninku už bolest úplně zmizela. Navíc jsem cítila svaly, které jsem předtím ani nevěděla, že mám. Prvně jsem si koupila permanentku na deset lekcí. Ještě jsem tomu úplně nevěřila, ale je to návykové a pohltilo mě to. Dneska už mám koupené lekce na půl roku. A když jsem byla na neschopence, cvičení mi chybělo. Je to opravdu návykové. Na každý trénink se fakt těším. 

„Za prvních šest lekcí jsem snížila obvod pasu o 12 cm“

Jaké jsou pro Vás hlavní výhody EMS?
Je to úplně jiné než ostatní druhy cvičení. Nic mě při tréninku ani po něm nebolí. Přitom se mi perfektně spravila postava. Mám úplně jiné držení těla, stáhlo se mi břicho a chodím narovnaná. Za prvních šest týdnů, tedy šest lekcí, jsem snížila obvod pasu o 12 cm. To jsem opravdu nečekala. Jsem i silnější. Poznám to třeba při nošení nákupů. Bydlím ve čtvrtém patře bez výtahu a unesu teď i do schodů úplně jiné váhy.

Takže oproti jiným drůhu cvíčení si vás EMS nakonec získalo a baví vás, je to tak?
Určitě. Cítím se po tréninku vždy spokojená a na každý páteční trénink se těším. Navíc jsem ráda, že mám trénera, který mě vždycky opraví, abych měla správné postavení těla. Možná i proto mě pak další dny nic nebolí a můžu se v pohodě hýbat. 

V čem Vám tento druh cvičení nejvíce vyhovuje?
Stačí jen dvacet minut týdně. Jsem hodně aktivní a k mému životnímu stylu bych nestíhala třikrát týdně chodit do posilovny. Takhle mi stačí chodit jednou za týden a mám dostatek času na svoje aktivity a koníčky. 

Komu byste EMS doporučila?
Komukoliv bez rodílu věku i pohlaví. Kudy chodím, tudy, jak říkám, trousím. Doporučila jsem EMS spoustě kamarádkám. Všechny jsou nadšené. 

Co se Vám líbí na studiu Lesná?
Maximálně mi vyhovuje, že tam vždy zaparkuji. Navíc mají výborný personál a vždy panuje dobrá atmosféra. 

Pokud Vás studio Lesná zajímá více, můžete si přečíst rozhovor s jeho majitelem
 


Jinde na SrdceMoravy