"

Hledáte efektivní rychlé kardio? S EMS zhubnete za dvacet minut týdně

06. 10. 2020 , aktualizace: 12. 10. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Aerobní cvičení, kardio či anglicky cardio jsou různá slova pro totéž. Stručně řečeno jde o takové cvičení, při kterém se zvyšuje tepová frekvence a nastartuje metabolické procesy, které vedou ke spalování tuku, a tedy k hubnutí. Kardio může být v podobě chůze, běhu, jízdy na kole či jiné aktivity. Vždy ale zabere hodně času. A tady je kouzlo EMS (elektrická stimulace svalů). Proti hodinám, které musíte trávit jiným cvičením, s EMS v Body Express stačí dvacet minut týdně.

EMS – super workout s výsledky, který nezabere moc času

Nevýhoda klasického kardia je právě v časové náročnosti. Pro dobré výsledky musíte takovým cvičením trávit opravdu hodiny týdně. S EMS stačí zmíněných dvacet minut. Před tréninkem si oblečete speciální vestu a další vodivé pásy na velké svalové partie. Díky nim může trenér do těla pouštět elektrické impulsy a nastavit intenzitu tréninku. Do těla přitom proudí pětaosmdesát výbojů za sekundu. Sval díky tomu pocítí zátěž, kterou při normálním kardiu nejste nikdy schopný dosáhnout. Proto je EMS velmi efektivní, procvičíte celé tělo a za dvacet minut odcházíte opravdu unavení.

Samozřejmě EMS není samospasné a další pohyb k zhubnutí pomůže také. Můžete se už však věnovat něčemu, co vás baví. Ať už je to squash, badminton nebo klidně jen procházka pod krásně zbarvenými podzimními listy. Při všech dalších aktivitách spálíte další kalorie, ale příjemnější formou než hodinou na páse v posilovně. Spolu s EMS tak docílíte výsledků. A když se po náročném dni odměníte skvělým burgrem, nemusíte mít výčitky.

Pokud Vás zajímá, jak vypadá první lekce EMS, můžete si přečíst reportáž


Jinde na SrdceMoravy