"

Jak si ulehčit návrat do aktivního života po zranění? Pomůže EMS

12. 10. 2020 , aktualizace: 22. 10. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Týdny i měsíce po operaci nebo úrazu jsou vždycky složité. Tělo se musí vypořádat se zahojením akutního problému, a navíc díky nedostatku pohybu slábnou i jiné svaly. K tomu, abyste zase uběhli kilometr za stejný čas, zvedli stejné váhy v posilovně či prohnali soupeře po kurtu, vede dlouhá cesta. Vše však může urychlit správně zvolená rehabilitace. Proto určitě zkuste EMS!

Proč právě EMS?

EMS neboli elektrická stimulace svalů je výborný nástroj, jak bez zátěže kloubů procvičit celé tělo. Na trénink navíc nic nepotřebujete, vše dostanete ve studiu. Oblečete si speciální kraťase pod kolena, triko i ponožky. Pak na sebe dáte ještě speciální vodivou vestu a pásy, které pokrývají velké svalové partie  – stehna, hýždě, vzpřimovače a paže. Vše pak trenér propojí se strojem na EMS a můžete jít cvičit. Nepotřebujete žádné činky či závaží. Cvičíte jen s vlastní vahou, například pomocí dřepů, výpadů, či různých rotací. Procvíčíte proto rovnoměrně celé tělo. Elektrické impulsy nejde oklamat a posílají výboje do všech svalů stejně. 

Rehabilitace za dvacet minut týdně

Další výhodou je úspora času. Na EMS, díky jeho účinnosti, stačí jít jednou týdně a lekce trvá dvacet minut. Máte proto čas i na další koníčky, a přesto dosáhnete výsledků. Své o tom ví i Kateřina Jarošová, která si při tancování poranila bederní páteř. „Už po první lekci jsem pocítila uvolnění zad a páteře. Po třetím tréninku už bolest zmizela úplně. Navíc jsem cítila svaly, které jsem předtím ani nevěděla, že mám," popsala žena v rozhovoru pro časopis Srdcemoravy.cz o jejích zkušenostech z brněnského studia Body Express Lesná. 

Když EMS, tak v Body Express

Když se rozhodnete EMS vyzkoušet, určitě zajděte do jednoho z téměř dvaceti studií Body Express, které jsou v České republice i na Slovensku. Používají ty nejelpší stroje německé kvality a proškolené instruktory. Budete v těch nejlepších rukách, a od výsledků vás dělí jen přihlášení na lekci. Více informací najdete na jejich webu


Jinde na SrdceMoravy