"

Jiří Trubák: EMS zabere minimum času a hlavně funguje

24. 03. 2018 , aktualizace: 13. 07. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

 

EMS – rekondiční cvičení vycházejícím z elektroléčby -  jsme zařadili do svého portfolia již v roce 2015. Nové Body Express studio v Rozmarýnu pro vás otevíráme nejen s bohatou praxí, ale také s výsledky, které jsou podloženy osobní zkušeností našich spokojených klientů. Jedním z nich je Jiří Trubák

Reference: Jiří Trubák
Sedavé zaměstnání: Ano  
Znamení horoskopu: Lev  
Záliby: Sport - MTB cyklistika, badminton, četba
Oblíbená kniha: Něco od Bukowského...   

Motto: Ještě nejsem starej :-)

Jirko, jak jsi se dostal k EMS? Měl jsi o EMS informace předem?

Od majitele centra SPINNIG & FITNESS Boba Drasticha.

Vím o tobě, že jsi sportovec a každý rok se připravuješ na cyklistickou sezónu. Jak se ti podařilo zakomponovat EMS do zimní přípravy - jak u tebe vypadá běžný týden?

EMS zabere minimum času, není problém tento trénink nenásilně vložit do mého itineráře. V tuto chvíli je můj týden následující: pondělí EMS, út.: kolo cca 2 hod., stř.: volno, čt.: kolo cca 2 hod., pá.: badminton nebo volno, so.: kolo případně lehký běh 30-40 min., ne.: volno.  

  

 

 

 

 

 

Zmínil jsi SPINNING®. Majitel centra SPINNING & FITNESS Bob Drastich, který je zároveň majitelem nového EMS studia BODY Express v Rozmarýnu, dlouhodobě tvrdí, že SPINNING® je jednou z nejúčinnějších aerobních aktivit na světe. Souhlasíš s ním?

Ano, souhlasím.   

Proč jsi vlastně zvolil EMS cvičení oproti klasické posilovně? 

První cvičení EMS bylo u mě spíše ze zvědavosti. Po úvodní hodině jsem si udělal jasno, co od EMS očekávám, že se zapojí i partie, o kterých nevím a tím pádem nemůžu normálně procvičit. Klasické cvičení v posilovně tě podvědomě nutí k maximálnímu výsledku (např. přidání váhy) bez ohledu na techniku provedeného cviku. Tady se zapojí všechno, bez ohledu na to, jestli umíš nebo ne. A to pak pomůže venku.

U EMS si nastavíš společně s trenérem cvičení, které ty konkrétně preferuješ, a riziko zranění je minimální při maximálním zapojení daných partií. U mě například velmi rychle odezněla bolest zad.

Když porovnáš letošní zimní přípravu včetně EMS s přípravou let předešlých – v čem vnímáš zřetelný rozdíl?

Věřím, že věnovaný čas přípravě je více efektivní. Samozřejmě budu moci hodnotit, až po skončení sezóny :-).  

Můžeš tedy s čistým svědomím říct, že všude prezentovaná pozitiva EMS nejsou jen dobrým marketingovým tahem, ale že EMS opravdu funguje?

Funguje. 

Jirko, děkuji Ti za rozhovor.

 


Jinde na SrdceMoravy