"

HCM Warriors se rozloučili s letošní sezónou sportovním dnem

30. 06. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Z hřiště mezi základní školou a stadionem v brněnském Úvozu 55 se ozývají hlasy. „Nahraj, tady jsem,“ volá jeden mladý hokejista za druhým. Jejich křik najednou prořízne zvuk píšťalky. Děti si mají vystřídat strany, tentokrát míč dostane tým ve žlutých dresech. Sportovní den k ukončení sezóny pořádají HCM Warriors už potřetí, i letos si společné chvilky před prázdninovou pauzou užily celé rodiny.

Všichni se ve čtvrtek 25. června sešli už před čtvrtou hodinou, aby sportovní odpoledne společně zahájili. Kluci i holky v modrobílém se rozlosovali na tři různá stanoviště. Hráli fotbal, basketbal a honit se mohli i za šišatým americkým míčem. V zápasu se členy týmu se mohly děti v letošním školním roce potkat naposledy, čeká je totiž letní přestávka.

Počasí mladým sportovcům vyšlo na jedničku.

Prosluněným areálem se nesla vůně grilovaného masa a dalších pochoutek, ke kterým samozřejmě nechybělo ani pivo a točená limonáda. Okolo sportovních stanovišť postávali diváci, kteří své ratolesti povzbuzovali a z bezpečné vzdálenosti si užívali atmosféru. Přesto se někdy museli potýkat se zbloudilým míčem, který jako naschvál rozléval kelímky s pitím.

Rodiče měli čas si popovídat o tom, co je nového nebo jak letos tráví dovolenou. Organizátoři ale mysleli i na dospělé. Těm byl určen workshop fyzioterapie mladých hokejistů, kde se dozvěděli, jak předcházet úrazům a co v případě zranění mohou udělat pro to, aby se dítě správně zotavovalo. Jako figuranti lektorce posloužili starší žáci.

„Já osobně vnímám tyto akce jako velmi přínosné také z pohledu komunikace mezi klubem, rodiči a partnery klubu. Každý se může k fungování klubu vyjádřit a svými nápady či podněty ovlivnit jeho další směřování. A protože je o tyto akce ze strany rodičů i mladých hokejistů zájem, budeme jejich pravidelné organizaci pokračovat,“ řekl k samotnému poslání letní slavnosti předseda klubu Jiří Janák.

Po občerstvovací pauze se střídalo obsazení stanovišť, aby si každý zkusil všechny sporty. Hrát mohli samozřejmě i sourozenci a dospělí, někteří z nich šance skutečně využili a bavili se spolu se členy klubu. V půl sedmé večer si všichni popřáli krásné léto, kousli do posledního kousku občerstvení a vydali se vzhůru k prázdninovým dobrodružstvím.

„Těší nás, že letošní letní slavnost navštívilo ještě více hostů než v loni. Našim cílem bylo vytvořit příjemné sportovně-společenské odpoledne, kde měl každý navíc možnost získat užitečné informace o životě v našem klubu i plánech na nadcházející sezonu, “ doplnil Janák.

A co o letošní slavnosti řekli její významní hosté?

Sledujte naše stránky či Facebook – v průběhu července zveřejníme video medailonky patrona klubu Martina Karaivanova, fotbalisty Luboše Kaloudy a dalších.


Jinde na SrdceMoravy