"

Koronavirus – problém nebo příležitost? Jóga jako cesta nebo lék

01. 04. 2020 , aktualizace: 02. 04. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Jak si udržet sílu, klid a nadhled nad stávající situací? Asi vás v první chvíli vyhlášení karantény napadala spousta otázek, na které nepřicházely hned odpovědi. Co teď bude, jak to zvládnu, jak se změní můj život a co všechno to ovlivní, teď, zítra, za měsíc, za rok?

Být off-line

Pro mne první dny znamenaly skutečnou možnost naprostého off-line. Děti doma, myšlenky jen na zajištění základních životních potřeb. Dýchat, jíst, hýbat se a spát. Udržet harmonii, a tudíž zdraví. V průběhu týdne se nám doma podařilo zajistit pravidelný režim chodu domácnosti s dětmi. Naskytla se příležitost tvořit a zároveň přemýšlet, jak pracovat s danou situací s ohledem na okamžitou ztrátu přímého kontaktu se všemi přáteli, klienty a širší rodinou. A také i absence příjmu na úkor stávajících nutných výdajů podnítila tvůrčí mysl.

Zveme vás na Aroma YogaDaily

Díky tvůrčí činnosti se otevírá cesta dál do našeho nitra. Po týdnu plném inspirativních myšlenek a pár telefonických kontaktech s přáteli i klienty se zrodil nápad založit veřejnou skupinu na FB Aroma YogaDaily, kde máme možnost veřejně sdílet, jak zapojit jógu a aromaterapii do každodenního života. Přišly první ohlasy a nadšení s žádostmi o videa s jógovými vstupy. A to byla výzva! Neboť tato forma sdílení pro mne znamenala vystoupit ze své komfortní zóny. S partnerem, který je v této oblasti poněkud zdatnější než já, jsme po dvou dnech technických příprav zpřístupnili lekce on-line. Rozhodla jsem se pro cestu živého spojení, nikoliv záznamů a také určité propojení se s každým, kdo se přidá. Osobní přístup neodpadá!

Aktuálně jsou v rozvrhu otevřeny tyto on-line lekce: gravid jóga pro těhotné, poporodní jóga pro maminky s dětmi, aroma yoga a YIN jóga pro všechny bez rozdílu věku, pohlaví a pokročilosti. Program, přes který video meeting probíhá, je pro klienty zcela zdarma a příspěvek za lekci dobrovolný. Jsem šťastná, že jsme našli cestu, jak šířit světlo a společně přejít z napětí k uvolnění, vnitřní síle a optimismu.

Můj tip pro vás je koláž

Tímto mé kroky však zdaleka nekončí, ba naopak, cítím sílu do nových začátků a vděčnost za příležitost! On-line kurzy s aromaterapií a vlastní voňavou tvorbou jsou ještě větší výzvou a věřím, že se včas uskuteční. Žijeme v přítomnosti a vše, co se tady a teď děje, má přímý vliv na budoucnost. Naše vize a přání je třeba oživit, aby se uskutečnily. Jakou formou, aby nezůstalo jen u prázdných myšlenek, které se časem rozplynou? Můj tip pro vás je koláž. Časopis, nůžky, lepidlo, velký arch papíru a můžete zabavit celou rodinu i s dětmi minimálně na jeden den. Inspiraci a podnět jsem dostala od úžasné kolegyně Lenky Singerové z Cesty do nitra, „děkuji Leni“. Stačí však svá přání i psát a s vůlí při nich setrvat.

Jsme jedineční – staňme se nezávislými a zároveň prospěšnými. Zaměřme pozornost na sebe a realizujme se i v nelehkém čase, v harmonii se sebou i s okolím. Otevřením se tvůrčí síle v nás a vnímání jedinečnosti! Zůstaňme zdraví ve svém jádru. Děkuji za „korona“ příležitost vedoucí k zásadním změnám a přeji zdraví, sílu a trpělivost všem!

Vaše Jana


Jinde na SrdceMoravy