"

Jak si udržet fyzičku z léta? Nejlepším pomocníkem je spinning

23. 09. 2020 , aktualizace: 28. 09. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Léto je období jako stvořené pro sport. Můžeme jezdit na dlouhé projížďky na kole, chodit běhat nebo třeba na fotbálek či tenis. Co však dělat, když venku začíná přituhovat a počasí se horší? Ztratit všechnu fyzičku by byla škoda. Ideálním možností pro její udržení je spinning, jednoduše řečeno jízda na kole vevnitř, kde si však můžete nastavit profil trati. Je tak na vás, jestli si dáte vysokohorskou etapu jako na Tour de France nebo pohodový výlet kolem přehrady. 

Se spinningem k lepším výkonům v další sezoně

Spinning je opravdu všestranný nástroj, jak si zlepšit fyzičku nebo zhubnout. Kouzlo je v tom, že si každý lekci přizpůsobí sobě a svým cílům. Pomocí zvolené zátěže či tepové frekvence můžete nasimulovat jakýkoliv profil trati a udržet se ve formě nebo ji dokonce zlepšit. Pro cyklisty má navíc ještě jednu speciální výhodu. Jízdu na kole sice plně nenahradí, ale pomůže s jeho správným nastavením. Až proto na jaře zase šlápnete do pedálů svého kola, pojedete jako po másle. 

Nevíte, jak začít? ve SPINNING & FITNESS Brno vám rádi pomohou

Pokud si nejste jistí, jestli je pro vás spinning ten nejlepší způsob cvičení nebo jen tápete, jak v reálu takový trénink vypadá, nejlepší je zajít na nováčkovskou lekci. Ve SPINNING & FITNESS v Kounicově ulici v Brně začíná každý čtvrtek od 19:45 hodin a je zdarma. Ideální je přijít nejméně patnáct minut předem. S sebou je vhodné si vzít sportovní oblečení nejlépe ze savého materiálu (cyklo oblečení splní účel na sto procent), sportovní obuv s pevnou podrážkou nebo cyklistické boty SPD, samozřejmě ručník a nejlépe také lahev aspoň na 1 litr vody. „Člověk se naučí, jak se nastavuje spinner i správnou polohu pro kolena či kyčle. S instruktorem lidé projedou všechny styly jízdy, aby věděli, na co si dávat pozor a jak trénovat správně,” upřesňuje majitel prvního spinning centra v Česku Bořivoj Drastich.

Rozvrhy lekcí, ceník a další informace najdete přímo na webu SPINNING & FITNESS Brno


Jinde na SrdceMoravy