"

Vyzkoušejte spinning při dnu otevřených dveří v Brně. Je pro každého

09. 09. 2020 , aktualizace: 15. 09. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Cvičení je pro každého – klišé, které se rozhodně nadužívá. Ale jestli to někde platí beze zbytku, je to právě spinning. Do prvního SPINNING centra v Česku chodí k Bořivoji Drastichovi lidé od studentů až po sedmdesátníky, pracující v kanceláři i sportovci v přípravě na triatlon. Všichni přitom mohou jet vedle sebe na stejné lekci a pořádně si zamakat.

Čím to je? „Spinning je skvělý tréninkový nástroj, protože ho můžete použít díky různému nastavení tepové frekvence na ledacos. Ať už je to hubnutí či příprava na nějaký sport. Chodí ke mně sportovci pro zlepšení kondice od amerického fotbalu po dračí lodě. Ale lekce navštěvují i lidé kteří chtějí zhubnout, vyčistit si hlavu nebo natrénovat na víkendovou projížďku na kole. Měnit zaměření můžeme dokonce při jedné lekci a nasimulujeme tím různý profil tratě i odlišnou zátěž,“ popisuje Drastich. Ten založil SPINNING & FITNESS v Brněnské Kounicově ulici už v roce 2000. 

Ve SPINNING & FITNESS trénuje i Ironman

Spinning je skvělý i pro cyklisty. Jízdu na kole nenahradí, ale pomůže s tím, jak kolo nastavit. A hlavně na spinningu si můžete nastavit libovolný profil trati a natrénovat třeba kopce. Když pak v sobotu nasednete na svoje kolo, můžete se kochat krajinou a rovinka i kopce pro vaši fyzičku nebudou problém. K tomu pomohou i špičkoví trenéři, které ve SPINNING & FITNESS najdete. Jsou certifikovanými instruktory a mají za sebou nejedno školení. Často jsou i aktivní sportovci. Patří mezi ně i Jan Vyhnánek, který se kvalifikoval na mistrovství světa v Ironmanu, jež se uskuteční 10. 10. 2020 tradičně na Havaji. Loni našemu časopisu poskytl i exkluzivní rozhovor. 

Den otevřených dveří – zkuste všechno a můžete vyhrát permanentku

Týden otevřených dveří začíná v pondělí 21. září a potrvá až do neděle 27. září. Kdokoliv, kdo poprvé do SPINNING & FITNESS přijde, může jít zdarma na spinning, sálovou lekci (na výběr je TRX, cross trénink a jóga) i do posilovny. Při první návštěvě dostanete kartičku, která bude slosovatelná. Pokud si vyzkoušíte všechny tři druhy cvičení, můžete vyhrát permanentku. Součástí bude také poradenství ohledně změny životního stylu a změření tělesné diagnostiky (například poměr svalů a tuku). Jestli si chcete přečíst, jak takový spinning trénink vypadá, ještě před tím, než na něj zajdete, tak můžete zde. Dozvíte se tam i informace o nováčkovské lekci, kde se naučíte vše potřebné. 

 


Jinde na SrdceMoravy