"

Jak si v Sabai vybíráme thajské masérky?

07. 02. 2017 , aktualizace: 30. 03. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Hlavní krédo salonu Sabai na Pekařské zní jasně – masáž musí být dokonalá. Abychom tomuto slibu dostáli, dáváme si maximálně záležet při výběru našich thajských masérek. Klíčových je pro nás hned několik kritérií. Jejich splnění pak garantuje, že kvalita našich masáží se drží na nejvyšší možné úrovni.

Certifikátem to začíná

Většina našich masérek pochází z thajské oblasti Chiang Mai, kde se také nachází nejznámější škola thajských masáží. Právě Thai Massage School v Chiang Mai uděluje masérkám po úspěšném absolvování mezinárodně uznávaný certifikát. „Jeho obdržení je pro masérku základním předstupněm pro to, aby mohla v Sabai pracovat,“ vysvětluje manažerka masážního salonu Šárka Gratclová.

V Chiang Mai se vyučuje tzv. severní styl thajských masáží. Existuje však i jižní styl, typický pro chrám Wat Pho v Bangkoku. „Podstata masáží je stejná, postup a chvaty ale trošku jiné. V Sabai máme i jednu absolventku této školy,“ říká Gratclová.

Vyšší věk masérek = více zkušeností

Certifikát však není jedinou podmínkou. Velký důraz klademe i na předchozí zkušenosti. Čím více praxe za sebou masérka má, tím lépe, ať už se jedná o práci v resortech, hotelech nebo turistických oblastech Thajska. To je také důvod, proč se v Sabai na rozdíl od jiných brněnských salonů setkáte s terapeutkami spíše ve středním věku.

„Zkušenosti jsou pro nás naprosto klíčové. Dříve v Sabai působila i téměř šedesátiletá masérka, díky svým schopnostem byla ze všech nejžádanější. Dokázala totiž klientům nejlépe pomoci se zdravotními problémy,“ upozorňuje manažerka.

Na domněnku, zda se vyšší věk neprojeví na fyzické zdatnosti, má přitom jasnou odpověď: „Terapeutky v těchto případech nemasírují tak často jako mladší masérky. Vyšší věk se tak na masáži neprojeví.“

Zkouška na vlastní kůži

Vzhledem k dlouholeté tradici si již masážní salon Sabai vybudoval v Thajsku skvělou reputaci. „Masérky se nám hlásí samy. Za rok je to několik desítek, kritéria však dokážou splnit pouze některé z nich,“ říká Šárka Gratclová.

Poslední zkouškou před přijetím do sehraného týmu je zkušební masáž pracovníků brněnského salonu. I ta může do té doby hladký proces zvrátit. Stává se to však v menšině případů. „Za těch 7 let, co v Sabai působím, už vím, jak by měla masáž vypadat a jak by na ni mělo tělo reagovat. Proto si naše potenciální terapeutky nejdřív vyzkoušíme sami na sobě,“ popisuje Gratclová.

Přesvědčte se na Valentýna i vy

Právě tato kritéria ve výsledku zaručí, že thajské masérky v Sabai poskytnou vašemu tělu prémiovou péči.

Přesvědčit se o tom můžete i při příležitosti blížícího se Valentýna. Pokud k nám se svojí spřízněnou duší zavítáte do 21. února a rozhodnete se pro devadesátiminutovou masáž, můžete si ji vychutnat za cenu hodinové procedury. Tato akce přitom platí i při zakoupení poukazu na dvě devadesátiminutové masáže.


Jinde na SrdceMoravy