"

Svěží nohy, ruce a obličej i v babím létě? Zrelaxujte je masáží

27. 08. 2018 , aktualizace: 30. 03. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Osvěžte se masáží

Letošní léto je synonymem úmorného horka. To má na svědomí neustále zpocený obličej, oteklé prsty na rukou i celé nohy. Známe to všichni a není to moc příjemný pocit. A začátek podzimu, babí léto, které přijde co nevidět, má být podobné. 

Víte ale, že na osvěžení a uvolnění nepotřebujete jen studenou sprchu? Jde to i pomocí masáže. Části těla, která jsou v létě (i v tom babím) vidět, tedy ruce, nohy a obličej, si můžete nechat namasírovat v brněnském centru Sabai tak, aby byly krásné, odpočinuté a svěží. Dřív, než je znovu schováte pod kalhoty a kabáty.

Kokosová úleva na obličej

Obličej si v masážním studiu Sabai můžete nechat namasírovat buď samostatně, nebo jako součást celotělových procedur. Péče o obličej a dekolt zabere 30 minut. „Nejdříve terapeutka nahřeje pleť obličejovým balíčkem. Vybrat si můžete z kokosového a bylinkového. V létě je lepší kokosový, protože bylinkový trochu vysušuje. Záleží ale na konkrétním typu pleti,” říká manažerka centra Šárka Gratclová.

Po nahřátí se na obličej nanese kokosová nebo bylinková pleťová maska plná vitamínů a aplikuje se tlaková Face anti-age masáž proti vráskám. „Celá procedura je velmi příjemná a v létě úžasně zchladí kůži. Navíc má blahodárný vliv proti tvorbě mimických vrásek. Je vhodné ji pravidelně opakovat,” doporučuje Šárka Gratclová.

Masáž i reflexní terapie

Na oteklé ruce a nohy, které bývají během teplého počasí klasikou, je skvělá reflexní masáž chodidel a dlaní. „Péči doplňujeme i o další uvolňující procedury, jako je například lázeň či peeling,” připomíná Šárka Gratclová. 

Podle toho, co vás nejvíce trápí nebo naopak láká, si můžete vybírat hned z několika různých programů. Terapeutka se tak postará o vaše ruce, nohy nebo obojí najednou. Které z masáží si můžete vychutnat?

Foot relax – Na této masáži strávíte nejkratší dobu. Reflexní masáž chodidel trvá 30 minut, během kterých si krásně odpočinou. Díky akupresuře budete mít pocit lehkých a svěžích nohou.

Hand reflexology – Při této masáži si zase uvolníte ruce. Během 45 minutové péče se dočkáte jemného peelingu celých paží včetně rukou a pak samotné masáže vonnými oleji. Následuje reflexologie dlaní, která zprůchodní energetické dráhy. 

Foot nirvana – Během hodinové masáže s bylinkovou lázní chodidel, reflexní terapie a peelingu zažijí vaše nohy skutečnou nirvanu. Nakonec přijde na řadu krátké uvolnění krční páteře, hlavy a ramen. Tlaková masáž se zaměřuje na harmonizaci vnitřních orgánů a podporu zdraví celého těla.

Foot and hand – Celých 45 minut pro ruce a 45 minut pro nohy. Tato masáž představuje komplexní péči o končetiny, při které si projdete vším výše popsaným. Opět totiž obsahuje peeling rukou, bylinkovou lázeň chodidel, masáž nohou a rukou i reflexologii dlaní a chodidel. Po terapii se budete cítit svěže, lehce a harmonicky.

Ať už chcete ulevit svému obličeji, rukám, nohám, nebo všemu dohromady, v Sabai si vybranou proceduru rozhodně užijete. A to nejen při samotné masáži, ale i později, protože úleva přetrvává několik hodin až dní.


Jinde na SrdceMoravy